Adresa

RECO s.r.o.
Sadová 3046/39A,
905 01, Senica
Slovakia

Čo robíme

Branding
Dizajn
Development
Produkcia

Napíšte nám

Referencie GQ Portugal

GQ Portugal

Rozsah projektu
UX / Ui web dizajn, redakčný systém

Redizajn webu portugalského lifestylového magazínu GQ bola po VOGUE ešte o čosi väčšia výzva. Nájsť prienik medzi záväzným dizajmanuálom, značkou GQ a zároveň to urobiť tak, aby bolo jasné, že GQ a VOGUE patria pod jednu strechu.

Jozef Jagušák Projektový manažér

Ďalšia noc v Lisabone

Po úspešnom launchi webu VOGUE Portugal prišlo na redizajn ďalšieho titulu v Lighthouse Publishing – GQ Portugal, pánskeho exkluzívneho magazínu a jeho online verzie. Existujúce riešenie nevyhovovalo dizajnovo ani technologicky a nevyhnutne potrebovalo upgrade. Opäť sme leteli do Lisabonu.


GQ Portugal
Projektový manažment: Jozef Jagušák jr., webdizajn: Lukáš Vavrinec, development: Lukáš Knotek

CMS R.E.C.O+

Požiadavky na CMS boli podobné, ako pri riešení VOGUE Portugal: zvládnuť veľké dátové objemy, poskytnúť administrátorom a redaktorom vysoký užívateľský komfort a mať integrovaný nástroj na správu inzertného priestoru. CMS pre GQ Portugal ideovo nadviazalo na CMS pre VOGUE, technologicky sa však zase posunulo o level vyššie.

:sunglasses:

Todo mundo louco agora!

Web dizajn

GQ sa primárne orientuje na pánskeho čitateľa, čomu zodpovedá dizajn a obsah, ktorý ponúka. Pracovali sme s tým, čo nám kázal globálny dizajn manuál, zároveň sme hľadali priestor pre vyjadrenie osobitej identity portugalskej pobočky a spoločné prvky, ktoré budú nové weby VOGUE A GQ vizuálne spájať.